Vyrobte si domácí mýdlo během chvilky. Tip nejen na skvělý vánoční dárek.

Všechno co je domácí, je nejlepší. Tuhé mýdla se dříve používala naprosto běžně, dnes je ve většině domácností nahradila mýdla tekutá. A je to škoda. Přírodní tuhé mýdlo si můžete vyrobit snadno i doma. A důvod? Postup je snadný, rychle máte hotovo a nejen, že si tak můžete usnadnit i shánění originálních vánočních dárků. Můžete si vyrobit mýdlo přesně podle vašich představ, voňavé, barevné, průhledné, s bylinkami nebo bez. Všechno je jen na vás. Výroba mýdla od jeho základu není určitě žádná legrace. Pro domácí tvoření vlastnoručního mýdla se využívá základ – mýdlová hmota. Z ní vykouzlíte jakékoliv mýdélka přesně podle vašich představ.
hotové přírodní domácí mýdlo
Nebudete potřebovat ani příliš mnoho surovin. V podstatě postačí jen pár základních věcí a mýdlo je skutečně rychle na světě. Klidně můžete do vyrábění zapojit i své ratolesti. Jak už bylo řečeno, základem je mýdlová hmota. Tu koupíte bílou, transparentní ale i barevnou. Je to základ mýdla, tedy vybírejte podle toho, jak chcete mít mýdlo barevné. Pokud nekoupíte přímo mýdlovou hmotu barevnou a budete chtít, aby zbarvené bylo, můžete použít barvu do mýdel, která se dá také zakoupit. Moc hezky ale vypadají průhledná mýdla s bylinkami. Vše je ale jen na vás. Určitě nezapomeňte také na vonnou esenci do mýdel. Podle toho jak chcete, aby mýdlo vonělo, vyberte esenci. A mýdlo bez vůně by přece nebylo ono. Nakonec už jen postačí mít po ruce formičky, mohou být silikonové ale i jakákoliv plastová menší krabička vám poslouží. Do mýdel je možno připadat také bylinky, sušenou kůru z citrusů, lístky růží nebo ovesné vločky, které zároveň slouží jako peeling.
mýdlová hmota a bylinky
Postup je snazší než se může zdát. Mýdlovou hmotu stačí rozpustit ve vodní lázni, pozor nesmí se ale nikdy vařit, bod varu by ji znehodnotil. Až bude hmota rozpuštěná, nechte ji zchladnout ale ne zatuhnout. Do chladnější hmoty přidejte pár kapek vonné esence, popřípadě barviva. A můžete lít do formiček. Pokud budete přidávat bylinky či ostatní přísady, nalijte jen trošku hmoty do formičky, přisypte přísadu a poté dolijte zbytek. Nakonec už mýdlo stačí nechat zatuhnout a chvíli nechat odpočinout. Mýdlo ovažte přírodním provázkem a můžete jej darovat.