Užijte si podzim! Víme, kam si udělat výlet!

Babí léto už je sice za námi, ale i podzim má své kouzlo. Někdy sice prší, ale najde se i pár slunečných dní, kdy atmosféru dokresluje všudypřítomné různobarevné listí. Toto období tak může být neskutečně romantické. Kde si to nejlépe užijete?

Průhonický park

Průhonický park

Průhonický park najdeme jen několik málo kilometrů od hranic Prahy. Byl založen již v roce 1885 a jedná se o jeden z největších přírodních parků v Evropě. Najdeme zde obrovskou sbírku domácích i cizokrajných dřevin. Park je krásný ve všech ročních obdobích, ale na podzim působí díky barevnosti zdejších stromů a popadaného listí nesmírně romanticky. K odpoledním procházkám ve dvou je to tu jako dělané. Park je otevřený denně a mimo sezónu je vstupné symbolické.

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně si užijete v takové ty deštivé víkendy, kdy nevíte, kam se vydat, kde se před deštěm ukrýt. Od prosince až do března jsou zavřené, ale na podzim vás tam ještě přivítají. Průměrná teplota se zde pohybuje kolem deseti stupňů, nebude to tedy takový šok jako v létě. Jedná se o nejdelší jeskyně v Čechách, mají tři patra a jsou staré desítky milionů let. Najdete tu mimo jiné různé druhy krápníků, ale třeba i penězokazeckou dílnu. Cesta z Prahy sem trvá přibližně 30 minut.

Rezervace v Milovicích

Přírodní rezervace v Milovicích je unikátní projekt, který vznikl na místě bývalého vojenského výcvikového prostoru. Na zachovalých otevřených stepích se zde pasou vzácné druhy velkých kopytníků. Uvidíte tady divoké koně, zubry evropské a pratury. Z Prahy se sem dostanete asi za 45 minut, vstupné se neplatí. Na zvířata se můžete dívat ze speciálních vyhlídkových plošin. Najdete tu i skluzavku pro děti.
Prachovské skály

Prachovské skály

Toto jedinečné pískovcové skalní město najdeme v Českém ráji, asi 90 kilometrů od hlavního města. Nejkrásnější rozhledy si užijete z otevřených náhorních plošin. Žije tady i řada vzácných živočichů a rostou i stovky let staré stromy. Příjemnou procházku s krásnými výhledy do okolí můžete navíc spojit s houbařením. Vstupy na prohlídkové okruhy jsou zpoplatněné, ale otevřeno je po celý rok.