Volba dětského kočárku

První dětské kočárky byly proutěné a ve městech s nimi možná maminky chodili na procházky, ale na vesnici sloužily spíše jako postýlka na kolečkách a maminky si mohli své miminka přivézt na pole a v klidu na poli pracovat. Dnešní dětský kočárek je ale mnohem důmyslnější zařízení. Je často kombinací několika kočárků a může sloužit dítěti až do tří, čtyř i pěti let.

kočárek

První potřebou pro miminko bývá tzv. vajíčko. Je to skořápka, ve které můžete nejmenší miminka vozit jak v kočárku, tak používat vajíčko jako autosedačku. Tato autosedačka se dá připevnit i na přední sedadlo spolujezdce, ale musíte ji připevnit v protisměru a v autě musí být bezpodmínečně vypnuté přední airbagy. Často můžeme vidět i rodiče, kteří vytáhnou vajíčko z auta a dítě si takto položí do nákupního vozíku a mohou v klidu nakoupit.

Hluboký kočár využijete nejméně do jednoho roku věku dítěte. Pokud kupujete pouze hluboký kočárek, počítejte s velikostí tak, aby vám do kočárku vešlo roční dítě v zimním pytli, takže hluboký kočárek by rozhodně neměla být úzká nudle.

Když dítě začne samo sedět a hlavně chodit, nepoužíváme většinou kočárek na to, aby v něm dítě spalo, ale abychom se dostali rychleji na hřiště nebo zkrátka ven, takže mnohdy z hlubokého kočárku přecházíme rovnou na golfové hole. Otázkou také je, jestli plánujeme druhé dítě, protože pak může být vhodným řešením koupit dvojkočárek a jednu část nechat s hlubokou korbičkou a druhou mít jako sporťák.

kočárek

Dětských kočárků najdeme spoustu, od nejrůznějších výrobců, např. Riko, a tak strávíte nejeden večer přemýšlením, jaký kočárek, s jakými kombinacemi i v jakých barvách a s jakými doplňky, protože i na ty výrobci myslí. Taška na madlo, do které vejdou flaštičky, termoska, plíny, hračky, anebo stupačka k hlubokému kočárku, na které se může vézt starší sourozenec.

Vybírejte pečlivě.