Pokládáme tekuté tapety

Vypadají zajímavě – když se zahledíte na nějaký hotový projekt, buď na fotografii, anebo ve skutečnosti, můžete být překvapeni, jaké možnosti toto řešení nabízí. Je to v podstatě neomezený sled různých barev a vzorů, mezi nimiž třeba naleznete to, co vás vysloveně osloví. Pak už je jen na vás, jak budete jednotlivá řešení ladit s okolím, kombinovat a vytvářet to, co se vám líbí podle vašeho osobního vkusu. Pro začátek však doporučujeme aplikaci tapet zkusit někde „bokem“, abyste měli lepší představu, jak to na vámi vybraném místě bude vypadat.

stěna v bytě

Pokládku zvládnete sami – tekuté tapety se neprodávají v rolích, jako tapety papírové či vinylové, je to sypká směs, která se smíchá s vodou, a nanáší v obdobném duchu, jako vápenný štuk nebo sádrokartonový tmel. Vytvoříte si hustou kaši podle konzistence, jaká vám vyhovuje, a vnášíte ji na stěny či na strop ocelovým, plastovým nebo dřevěným hladítkem. Výhodou této aplikace je absence spár, nikde žádné nejsou, povrch je celistvý a jednotný, takže to také mnohem lépe vypadá, ve srovnání s papírovými tapetami v rolích, u nichž jsou markantní okraje.

interiér bytu

Není v tom toluen ani aceton – ani formaldehyd a žádná další jedovatá aditiva. Tekuté tapety dle ceníku a složení obsahují pouze přírodní materiály, zejména celulózu a spolu s ní bavlnu, slídu, hedvábí a další drobné kousky přírodních složek. Mohou ovšem obsahovat některé antibakteriální látky.

Můžete vytvořit různé geometrické tvary – u tekuté tapety nejste vázáni pouze na pokrytí celé plochy nebo na pravoúhlé tvary, můžete s nimi kouzlit a nechat vyniknout kruhům, elipsám, parabolám, můžete s nimi napodobit siluety zvířat či rostlin, lidských postav, částí těla, číslic a písmen, můžete z tvarů vytvářet různé kreace a inspirovat se Internetem, vlastní fantazií anebo nápady vašich přátel.