Odložte mobil a pojďte si zahrát badminton

Dříve narození lidé mají možnost srovnávat dobu současnou s tou, kterou pamatují třeba jako dospívající mladíci. K zajímavému výsledku dospějeme například ve chvíli, kdy pozorujeme mladé lidi na ulici. Velké procento z nich při chůzi téměř vůbec nevnímá, co se děje kolem nich, a jsou plně zaujati děním na dotykovém displeji mobilního telefonu. Uniká jim, že venku rozkvetly pampelišky, a že kolem nich poletují ptáci.

badmintonové rakety

Smutné, že? Přitom by stačilo si uvědomit, jak nás mobily mnohdy zbytečně omezují, strčit je do kapsy a využívat je pouze okrajově. A ve chvíli, kdy je skutečně nutně potřebujeme.

Mobily také zasahují do soukromí a zároveň ovlivňují i trávení volného času. Co takhle mobil vypnout a odložit, vyjít před dům a zahrát si badminton? Je to sport, který může provozovat každý, je nenáročný na vybavení i techniku hry a hlavně je velmi zábavný. Potřebujete jen nějaké spolehlivé badmintonové rakety, sadu míčků a vhodnou obuv a oděv.

badmintonové míčky

Zlepší vám náladu – badminton krásně vyčistí hlavu od všedních starostí, budete-li jej provozovat pravidelně, může vás zbavit depresí, úzkostí a stresu. Je to svým způsobem antistresová pomůcka, podobně jako je třeba plavání nebo jízda na kole.

Třeba i zhubnete – kdo má potíže s nadváhou, měl by se kromě stravy zaměřit i na dostatek pohybu. Hraní badmintonu je pro hubnutí ideální, můžete jej provozovat na trávníku, takže nebudete běhat po tvrdém povrchu. Budete-li důslední a zásadoví, brzy zjistíte, jak náročný pohyb to je, a kolik kalorií při něm spálíte.

Můžete jej provozovat i na trávníku nebo na pláži – na rozdíl od tenisu si zahrajete prakticky všude, protože míček létá vzduchem a neodráží se od země. Tím pádem si klidně můžete vzít badmintonovou soupravu třeba na dovolenou na pláž, vyzout se tu z bot a běhat naboso. Bude to něco podobného, jako plážový volejbal.