Semínka změny

Rachel Ama je mladá Afroameričanka, která vyrostla v Severním Londýně. O veganství toho moc nevěděla a její strava se skládala převážně z velšské, karibské a africké kuchyně. Sama uznává, že většinu života o víkendech strávila odpoledne s kamarády v klasických fast food řetězcích, kde se doslova přejídali kuřecími křidýlky. Když jí však bylo něco málo pod 30 let, začala mít zdravotní problémy a musela dodržovat přísnou dietu.zelenina To pro ni znamenalo udělat tlustou čáru za mléčnými výrobky. Poté následovala větší osvěta a Rachel již trávila většinu času ne pojídáním kuřat, ale sledováním dokumentů o správné výživě a budování nového životního stylu. V jednom z dokumentů se dověděla, jakým způsobem končí její oblíbená kuřecí křidýlka v take away boxu – v tom boxu, kterých si Rachel domů vzala za svůj život nespočet. Od té doby již však maso do úst nevložila. Lidé kolem ní byli zmateni a nechápali její rozhodnutí. Snažila se jim veganství přiblížit přirovnáním k rastafariánské „Ital dietě“, která spočívá v konzumaci potravin výlučně zemského a naturálního původu.
Rachel se postupem času čím dál více zajímala o veganské a vegetariánské recepty. Také se zajímala o kuchaře, kteří by vařili tento typ jídel, avšak chutně. Zde narazila na problém. Nemohla najít téměř nic a nikoho, kdo by připravoval veganské jídlo v součinnosti s karibskou a africkou kuchyní. Rozhodla se tedy, že sama recepty vymyslí a nenechá si je sama pro sebe, ale bude je sdílet se světem. Tehdy pracovala na plný úvazek jako designérka internetového obchodu. S natáčením videí neměla žádné zkušenosti. Po domácku vyrobená videa nahrávala každou neděli večer, a jejich úspěch ji dočista vyrazil dech. Její DIY videa na YouTube si za 18 měsíců získala takovou popularitu, že počet odběratelů se vyšplhal na 180 000.karibské koření
Rachel věděla, že chce zasít semínka, která by postupně vykvetla v krásný strom plný změn pro ni a její okolí. V žádném případě ale nečekala, že bude dělat radost tolika lidem a z celého světa. Její rodina zprvu s jejími nápady příliš nesouhlasila, nyní si však sami veganská jídla připravují a jsou velmi podporující, co se týká Rechelina hobby.