Filmy z roku 2019, které musíte vidět!

Joker
Joker je často skloňované jméno a aby také ne. Je to originální „antihrdina“, který se objevil v ne jednom filmu. Joker byl natočený v roce 2019 a za poměrně krátkou dobu, po kterou se u nás hraje v kinech si na ČSFD vysloužil 86 % a titul 125. nejlepšího filmu a 238. nejoblíbenějšího filmu. Pokud jste ještě neviděli žádný jiný film s Jokerem, rozhodně nezoufejte. K pochopení děje není zapotřebí znát kontext.
občerstvení v kině
Tenkrát v Hollywoodu
Pokud jste fanoušky Quentina Tarantina, tento film Vás rozhodně nezklame. Pokud nejste, začnete jimi být. V devátém filmu tohoto kultovního režizéra se seznámíte s televizním hercem, jeho kaskadérem a jejich příběhem. Hlavní role se zhostili Leonardo DiCaprio a Brad Pitt. Pokud bychom Vás měli na něho vyložené nalákat, tak rozhodně na kostýmy a kulisy. Film Vás vyloženě vtáhne do roku 1969.
Rocketman
Rocketman je životopisný muzikál o zpěvákovi Eltonu Johnovi. V hlavní roli zazářil Taron Egerton, který svým výkonem překvapil nejednoho diváka. Mnozí ho totiž mají spojeného spíše se ztvárňováním rolí mladých mužů a hochů. Egertona můžete znát například z obou dílů filmu Kingsman.
Svůj příběh od začátku až do konce ve filmu vypráví sám Elton na skupinové protidrogové terapii a jak se postupně zbavuje vrstev svého kostýmu, tak i prostřednictvím vyprávění odhaluje své nitro. Sám Elton se při premiéře filmu rozplakal.
Film si zatím na ČSFD zasloužil 74 % a získal ocenění za nejlepší originální píseň na Golden Globes, kde také Taron Egerton dostal svou cenu za nejlepšího herce – komedie nebo muzikál.
kino sál
Irčan
Irčan je film též z roku 2019, ale na rozdíl od předchozích se liší svou délkou. Celý snímek má 209 minut a v hlavních rolích jsou obsazena ta nejznámější jména jako Robert De Niro, Al Pacino a Joe Pesci. Film je kombinací životopisného, krimi a dramatického snímku, který pojednává o nájemném zabijákovi, věrném členu zločineckého klanu.
Film je velmi dobře hodnocen kritiky. Na ČSFD je zatím označen 76 % a získal ocenění za nejlepší film (New York Film Critics Circle).
Už jste viděli některý z těchto filmů? Jak jste byli spokojeni?