Jak zabezpečit domov, aby se dětem nic nestalo? Na tohle si dejte opravdu pozor!

Narodilo se vám miminko nebo vaše dítě už dokonce začíná chodit a vy se bojíte, že to pro něj bude doma nebezpečné? Na co si dát vždycky pozor? 

Jak zabezpečit domov, aby se dětem nic nestalo? Na tohle si dejte opravdu pozor! 

Malé děti jsou zvídavé, a i když si často myslíme, že je máme pod kontrolou, stačí opravdu chvilička a může se stát nehoda. Chcete tomu zabránit? Chcete, aby byl váš domov pro dítě co nejvíce bezpečný? Pak jej musíme náležitě zabezpečit. Opravdu nemusíte z domu dát všechno pryč, všechno co je ostré nebo by mohlo být nebezpečné, ale musíte trošku upravit či schovat. Jaké největší hrozby doma na děti čekají? 

chraňte děti

V jejich dosahu i výše 

Malé děti nejčastěji lezou po zemi, tam tedy začněte. Určitě dávejte pozor na nejrůznější kabely a samozřejmě i zásuvky. Na zásuvky stačí dát kryty, stejně tak jako můžete pořídit šikovné krytí na kabely, které je potřeba pokud možno schovat za nábytek. I nábytek představuje potencionální hrozbu a přitom se nachází v každé domácnosti. I na ostré hrany a rohy stolů vám dobře poslouží kryty, ale to určitě není všechno. Děti, které už si samostatně stoupnou, mají rády otevírání a to otevírání úplně všechno. Pozor tedy na to, co ukrýváte v šuplících a ve skříních. Nejlepší je, když je děti nemohou vůbec otevřít. Pokud už se někam dostanou, dbejte na to, aby nenašly žádné léky, nůžky, nože, ostré předměty nebo třeba elektroniku. 

malé děti

Co máte na stole? 

Zabezpečená musí být samozřejmě i okna nebo třeba stoly a poličky. Kamkoliv může dítě dosáhnout, někdy se sami můžeme divit, jak šikovné a vynalézavé děti jsou, zvláště když vidí něco, co se jim opravdu líbí. Chtějí si na to sáhnout, chtějí to poznat a chtějí to někdy i ochutnat. Pozor tedy na to, kde necháte hrneček s kávou či čajem, zvláště pokud jde o horké nápoje právě dovařené. Stejně lákavé ale pro děti mohou být i nejrůznější sošky, hořící svíčky nebo skleněné vázy s květinami. Pokud by se ale taková váza či dekorace rozbily, dítě by se mohlo pořezat a vážně zranit. 

Nezkušení rodiče mají občas pocit, že to doma mají jako malé minové pole plné nástrah pro děti. Stačí se ale jediné, dobře se rozhlédnout a všechno odstranit.