Jak trávit volný čas

Máte spoustu volného času a nevíte co s ním? Nebo byste chtěli dělat něco nového, aby váš život nebyl tak fádní ale nechcete, aby vám váš koníček zabíral příliš mnoho času? Či vás snad omrzela vaše oblíbená činnost a hledáte něco nového? Pro všechny se něco najde.

Tady měl být obrázek - Pes

Pěstování květin a chov domácích mazlíčků

Pokud máte zahradu, je tato záliba naprosto ideální, ale rozhodně to není podmínka. Květiny lze pěstovat i v bytě. Pokud se rozhodnete pro tento koníček, musíte si vybrat správnou rostlinu nebo zvíře. Nemělo by to nijak omezovat chod vaší domácnosti, proto myslete na alergie ostatních obyvatel bytu. Také myslete na to, abyste chov či pěstování zvládli a měli na něj dostatek času. Při pěstování rostlin je lepší si pro začátek zvolit nějakou jednodušší, kterou stačí párkrát zalít nebo přesadit a nepotřebuje žádnou speciální péči. Pokud si myslíte, že to zvládnete, můžete si koupit i náročnější rostlinu. Se zvířaty je to podobné. Pokud hledáte mazlíčka, který s vámi bude trávit spoustu času, budete s ním chodit na výlety a bude si hrát s vašimi dětmi, pak je samozřejmě pes velmi vhodný. Pokud však víte, že se vracíváte každý den pozdě ze zaměstnání, je lepší zvolit křečka, králíka, morče nebo jiného hlodavce, kteří jsou na chov méně časově nároční.

Tady měl být obrázek - Malování

Tvoření

Nemusíte pouze kreslit nebo malovat, ale dají se vytvářet i užitečnější věci do domácnosti. Také můžete zkusit vymýšlet příběhy nebo vytvářet něco na počítači. Samozřejmě je důležité aby vás to bavilo, ale měli byste také myslet na to, aby vaše výtvory zbytečně někomu nepřekážely. Samozřejmě se říká, že vyrobené dárky jsou od srdce, ale všeho s mírou! Pro některé může být nepříjemné, když je zahltíte spoustou dárků, které jsou sice krásné, ale v domácnosti budou jen lapat prach. Občas je lepší tvořit něco praktického a hned vás to bude víc bavit.