Bez svačin to nepůjde.

Hubnutí je složitý proces, někdy připomíná svou tajuplností snahu dávných alchymistů vyrobit zlato. Někdo má postavu přirozeně štíhlou, zatímco my, ženy tvarů spíše plnějších, musíme o každé shozené kilo velmi tvrdě bojovat a někdy téměř potit krev. Stačí drobná nerovnováha, vada v jídelníčku, vynechaný cardio trénink a již je to na váze znát. Dřeme a dřeme, ale to se následně odráží na našem hladu a chutích, takže nekontrolovatelné ujídání se stává častějším a častějším. Takto vypadá realita pro mnohé z nás, ale nemuselo by to tak být. Základem pro dobré hubnutí je vytrvalost a pravidelnost.

Vyvážená svačina

Jeden hladový týden proces hubnutí nenastartuje, jen naše tělo přesvědčí, že je na čase začít si dělat rezervní zásoby. Každé hubnutí by tedy mělo stát na kvalitním základě, snaze o vyvážený, plnohodnotný a zdravý jídelníček. Takový jídelníček je možné dodržovat dlouhodobě, je chutný a dostatečně zasycující. Pokud se nám k němu podaří dopracovat a vytrváme i v pravidelném pohybu, tělo se přirozeně zbaví nepotřebných tuků. Součástí dobře nastaveného stravovacího režimu jsou bezpochyby i svačiny. Ty by měly být lehkým ale na živiny bohatým doplňkem mezi hlavními jídly.

Změňte přístup.

Jejich velikost závisí na jídlech, mezi kterými si je bereme a podle naší chuti mohou být sladké či slané. Velmi vděčnými potravinami jsou ovoce a zelenina, oříšky, semínka, jogurt, maso a vejce, rozhodně to není výběr úplný. Chytrá svačinová strategie goodly.cz mezi možnosti zařazuje také proteinové nápoje. Záleží na Vás, jaký typ svačin Vám vyhovuje, vždy je ale dobré mít svačinky promyšlené předem. Nedostaneme se pak do situace, kdy v hladu sníme vše, na co se podíváme, nebo v obchodě nakoupíme hromádku nezdravých produktů. Hubnutí je velmi těžký a únavný proces, který vyžaduje trpělivost, a především lásku ke svému tělu. Bez pozitivního přístupu totiž nikdy nemůžeme být šťastné, a to se vždy projeví i na našem těle.