Vánoční kosmetické balíčky se nevyplatí

Nakupování vánočních dárků bývá pro některé velkým oříškem. Lidí, které byste chtěli obdarovat, je mnoho a jste absolutně bez nápadů. Mnozí proto sáhnout po kosmetických sadách a balíčcích. Koupit se dají v drogeriích, supermarketech i hypermarketech. Výjimkou nejsou ani stánky v prostorách velkých obchodních domů.
kovová krabička
Ceny?
Ceny jsou rozličné. Najdou se kosmetické sady v různém cenovém rozpětí. Některé jsou levnější jiné naopak dražší. Pokud se podíváme detailněji na obsah jednotlivých balíčků, najdeme kosmetiku dekorativní, tělovou, vlasovou i pleťovou.
Proč jsou balíčky tak úspěšné?
Různorodé sady spojuje jediné. Tajemství obchodního úspěchu. Zákazník sáhne spíše po úhledně zabalené krabičce než po jednotlivých produktech v regálech. Láká ho i ta skutečnost, že je dárek už hotový. Krabičku stačí pouze zabalit do nějakého zdobeného balicího papíru, přidat jmenovku a připravit jej pod vánoční stromeček. Koupě kosmetiky ve vánočním balení není tedy nijak náročná, člověk nemusí nic vymýšlet a o dárek je postaráno.
Nekupovat?
Jedno se ale takovýmto dárkům neodepře. Jsou příliš neosobní. Nakoupit v obchoďáku umí v dnešní době každý. Druhým aspektem, proč se tyto dárky nevyplatí, je stránka finanční. Zkusili jste se někdy podívat po produktu, který vánoční krabička obsahuje, v regálu? Jak se liší jeho cena? V případě, že si cenu sady rozpočítáme, dojdeme vždy k ceně za jeden výrobek vyšší. Hezky upravené balení zkrátka zvyšuje cenu.
hadrová stužka
Co místo toho?
Kosmetické balíčky se tedy ve výsledku kupovat nevyplatí. Mnohem větší radost bude obradovaný mít, pokud mu vytvoříte balíček sami. Zkombinovat můžete produkty přesně podle sebe a tak, aby danému člověku, jenž má dárek obdržet, seděly. Miluje kokos? Vyberte produkty s vůní kokosu. Líbí se jí modrá barva? Sáhněte po modrém tuhém mýdlu.
Kosmetika také nemusí být nutně zabalená v papírové krabičce. Zkuste třeba celofán s hadrovou stuhou. Dobře bude vypadat i krabička dřevěná či kovová. Obradovaný jedinec bude nakonec překvapený, že jste si s dárkem a jeho zabalením dali práci.