Rybářký bivak, o co se jedná?

Jak už jsme říkali, tak na několika hodinový pobyt u vody si pravděpodobně zabalíte jen ty nejdůležitější věci, bez kterých se neobejdete, tedy, pruty, nástrahy, návnady a mnoho dalších věcí od podběráku až po náhradní háčky, přeci jen se od vody nechcete vracet v lepším případě k autu, v horším rovnou domů. Ale, co je pro Vás důležité, když jedete k vodě na delší dobu než jen několik zmiňovaných hodin, třeba na víkend s kamarády rybáři? Samozřejmě jsou to určitě všechny již výše zmíněné předměty a pomůcky. Určitě si s sebou vezmete i vezírek, náhradní vlasce, víc prutů. Určitě si s sebou vezmete i dostatečnou zásobu jídla, zvláště pokud v okolí vodní plochy není nějaká restaurace a vy nechcete dvakrát denně od vody odjíždět do nejbližšího města či větší vesnice do restaurace na jídlo. Myslíte si, že je to všechno?

Bivaky se hodí nejen k řece, ale třeba i na přehradu.

Možná si myslíte, že ano, ale my pro Vás máme jeden tip, co je opravdu skvělou věcí k vodě. Nezabere mnoho místa, je multifunkční, a především se dá postavit na místech, kde stany mají „stopku“. Ano, mluvíme o bivacích na ryby. Pokud jste rybář začátečník, či jste ještě neměli čest zjistit, co to vlastně bivaky jsou, rádi Vás seznámíme. Bivak je něco jako stan, akorát se úplně o stan jednat nemusí.

Větší bivak využijete i ve více osobách

Velmi totiž záleží na tom, jaký druh bivaku si vyberete. Nejen, že bivaky jsou v různých druzích, a to například otevřené, či uzavíratelné, mají tu skvělou vlastnost, že pokud máte bivak bez podlahy, nejedná se o stan a právě v tu chvíli ho můžete postavit na místě, kde zákon stany stavět zakazuje. Pokud jste ale z textu nabili dojmu, že bivaky se hodí jen jako pomůcka k rybaření na delší dobu, není tomu tak úplně. Kvůli tomu, že složený bivak nezabírá mnoho místa nebude Vám dělat problém si ho vzít i odpoledne k vodě a v případě nepříznivého počasí se do něj schovat a to i v případě, pokud nepojedete sám nebo sama, ale i pokud Vás bude víc. Záleží totiž na velikosti bivaku, schovat se do něj můžou klidně i 4 osoby a pruty tedy můžou zůstat nahozené a Vy suší.