Programování a tisk na 3D tiskárně

Dostupné zařízení

Hodně lidí se o masivní rozšíření 3D tisku začali zajímat, protože je to rozhodně zajímavý způsob výroby, který si našel slušné uplatnění. Jsou i firmy, které jsou plné těchto tiskáren a za den na nich vyrobí slušné množství produktů. Pro nadšence je to zajímavé z tohoto pohledu, že si může pořídit vlastní tiskárnu a na ní si tisknout všemožné předměty, jak se mu zlíbí. Akorát jsme omezeni velkosti tiskové plochy a vlastnostmi materiálu. Těch je celá řada, takže není problém zvolit vhodný pro potřebné využití.

tisk plastu

Jak takový tisk probíhá? Nejprve musíme na počítači vytvořit model, pokud je třeba přidat podpory a následně se věnovat nastavení tisku, protože určitou teplotu musí mít tryska a určitou podložka. Někdy je to o zkoušení, než dojdeme k ideálnímu nastavení. Následně přeneseme soubor třeba přes flash disk do samotné tiskárny a ta začne pracovat. Koníček je to poměrně rozšířený a na internetu je řada skupin, které sdružují lidí s tímto koníčkem.

Profesionální výroba

Nyní se přesuneme od domácího tisku spíše k profesionálnějšímu využití. Klidně se může stát, že nějaká firma zjistí, že by se jim určitou součástku vyplatilo vyrábět touto metodou. Proto zhotoví model s ohledem na to, jak 3D tiskárna funguje a jaké vlastnosti má daný materiál. Následně je potíž v tom, že řada z těchto firem nemá prostředky ke kusové či malosériové výrobě, a proto je jasné, že se potřebují obrátit na někoho, kdo se tímto oborem zabývá.

plastová ryba

Sem můžeme rozhodně zařadit 3D tisk Turnov, který má moderní tiskárny a není pro ně problém vyrábět ani komplikované výrobky za dobré výrobky. Rádi se na Váš model podívají, zkontrolují jej a proberou s vámi třeba, jaký materiál je pro něj vhodný. Můžou Vám zajistit drobnosti jako tisk v určité barvě, akorát cena následně může být o něco vyšší. Zde už je jen na Vás, jaké máte od výrobku požadavky. Naštěstí moderní software a tiskárny zvládnou vytisknout kde co.