Náplně tvoří dva druhy husího peří


Při výběru péřových výrobků se můžeme řídit i podle toho, jaký je poměr jemného husího peří a prachového husího peří. Rozdíl mezi těmito dvěma husími produkty je v tom, kde se na ptačím těle nacházejí. Prachové peří můžeme najít na hrudníku hus. Péřové přikrývky mohou být tedy naplněny pouze prachovým peřím. Tím pádem budou velice lehké a zároveň udrží dobře teplo. U polštářů se s tím příliš často nesetkáme. Péřové polštáře by měly obsahovat určitý podíl jemného husího peří.

péřové polštáře

  • V případě jeho absence by byly polštáře příliš měkké a špatně by se na nich spalo.
  • Nepřizpůsobily by se hlavě nocležníka a neposkytovaly by mu dostatečnou oporu.
    • Jemné husí peří tedy výplň zhutní.

Náplň péřových polštářů je tvořena většinou dvaceti procenty prachového peří a osmdesáti procenty jemného husího peří. Můžeme se ale setkat i s polštáři, které jsou vyplněny pouze prachovým peřím. Tyto produkty jsou považovány za luxusní. Musejí však obsahovat dostatečné množství peří. Jinak by docházelo ke zmíněnému efektu, kterým je snadné slehnutí a malá přizpůsobivost hlavě.

Peří se stále dere ručně

Husí peří, které je používáno jako výplň do péřových produktů, je ručně drané a mělo by pocházet z certifikovaných farem, které jsou zárukou vysoké kvality a zdravotní nezávadnosti. Péřové komplety mohou tedy používat i alergici nebo astmatici.

zdravotní peřina

  • Jednou z možností, jak získat informace o výrobci i prodávaných produktech, jsou různé diskusní weby.
  • Nebo se můžete orientovat recenzemi na stránkách samotného výrobce.

V domě internetu, díky kterému máme celou řadu sociálních sítí, je možné dnes zjistit prakticky vše. Tedy i informace o prodávaných produktech.

  • Péřové přikrývky a péřové polštáře jsou po celou noc v těsném kontaktu s naším tělem.
  • Kvalita a zdravotní nezávadnost je tedy u nich zásadním kritériem při výběru.