Lékárnička na cesty

Pokud se vydáváte na dovolenou či výlet, základem je mít s sebou lékárničku se vším, co byste mohli potřebovat. Nejdříve si řekněte, kam vlastně pojedete, kam půjdete a dle toho si vyberte léky a jiné věci. Na co nezapomenout? Přinášíme Vám několik rad a nápadů.

První, co si zabalte, je desinfekce s náplastmi a obvazem. Při každém poranění kůže budete za tyto věci velice vděční. Nezapomeňte si ale vzít s sebou i nůžky, jinak Vám bude kupříkladu náplast naprosto k ničemu, když si ji ani nezakrátíte na potřebnou velikost.
Zranění na dovolené

Léky proti bolesti také nejsou marné. Nikdy nevíte, kdy se zraníte tak, že bude potřeba alespoň nějak utlumit bolest. Navíc i obyčejná bolest hlavy dokáže značně znepříjemnit všechny ty možné zážitky. Berte s sebou ale takové léky, které máte odzkoušené. Neexperimentujte jen kvůli tomu, že někdo známý něco doporučil.

Pokud jedete do zahraničí, zajisté se bude hodit nějaký ten přípravek na lepší trávení či zastavení střevních potíží. Trávit celé dny na záchodě není zrovna nejlepší způsob trávení dovolené. Když k tomu ale dojde, hlavně pijte, ať se nepřidá ještě ke všemu horečka.

A jak na horečku? Stačí se podívat do připravené lékárničky, kde na Vás již bude čekat tabletka na snížení horečky. Zabírají rychle a důležité je, že si pak můžete odpočinout, aniž by Vám bylo opravdu zle
Vybavení lékárničky.

A když chytíte rýmu, zajisté oceníte i kapky či sprej do nosu, cucavé tablety proti bolesti v krku a i různé léky, které utlumí příznaky onemocnění. Když ani to nepomůže, neváhejte ani chvilku a vyhledejte lékařskou pomoc někde na místě. Zejména, pokud cítíte bolest vedlejších nosních dutin, uší, plic či srdce.

Nezapomínejte ale ani na své léky, které užíváte běžně. Sice je hezké, když máte vše připraveno, ale zrovna tato veledůležitá položka chybí. Pak se jen těžko shání lékař, který by ta léčiva předepsal. Obzvláště v zahraničí.

Nyní víte, co základního si připravit před tím, než vyrazíte na dovolenou. Sice ve většině případů nic z toho nevyužijete, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným.