Jaké výhody nabízí americká nebankovní hypotéka

Asi každý z nás někdy snil o tom mít vlastní dům či byt. Někdo má to štěstí, že se mu tento sen splní. Jiný se zase musí spokojit s životem v podnájmu. I ta druhá skupina ale touží bydlet ve vlastním. Jak toho dosáhnout? Řešením může být některý z mnoha druhů hypoték, které jsou dnes na trhu nabízeny.plánek nového domu

Příkladem může být americká nebankovní hypotéka Hypotéky bez registru. Čím se liší od těch běžných? Základ mají v podstatě stejný. Jedná se o účelovou půjčku, určenou k nákupu či rekonstrukci domu nebo bytu. Až potud se shoduje se všemi ostatními. Má však několik specifik, kterými se podstatně liší a které nabízí výhody, které jinde nenajdete.

Tou první je fakt, že zde není potřeba ručitel ani jiná záruka, kterou obvykle banky i jiné instituce při žádosti o hypotéku požadují. Dělají to proto, aby zajistily, že klient bude schopen dohodnutou částku řádně splácet. Zde však nic takového nenajdeme, což ji činí dostupnějším pro širší klientelu, zejména pro ty, kteří nemají nikoho, kdo by za ně ručil.

Není to však pro společnost velké riziko? Odpověď zní ne, není. Zde totiž dáváte jako záruku předmětnou nemovitost. Ta je až do úplného zaplacení majetkem firmy, která vám hypotéku poskytla, ač dům či byt samozřejmě můžete běžně užívat. Problém však může nastat, pokud ji budete chtít prodat ještě předtím, než vše splatíte.řada rodinných domků

Je zde však ještě jedna výhoda, kterou tento typ hypotéky má. A ta ji zpřístupňuje skutečně velké škále lidí. Je to fakt, že žadatelé nejsou prověřování v registru dlužníků. To je seznam, kde jsou uvedeni všichni, kteří mají nějakou dlužnou pohledávku, ač mnohdy ne vlastní vinou. Může se například stát, že účty za telefon zaplatíte z nějakého důvodu například tři dny po termínu splatnosti, a už tam jste.

Je jasné, že především banky neposkytnou hypotéku ani jinou půjčku nikomu, kdo tam má záznam. A ten tam má mnoho lidí. Proto možnost půjčit si, aniž bychom byli takto prověřováni, je velmi vítaná.

Jako vždy i zde je však nutné dávat pozor, a před podpisem smlouvy řádně přečíst všechny dokumenty. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením.