Dopřejte si příjemný pobyt na vlastní chalupě

Kde nejraději trávíte dovolanou? Jestliže na chalupě, tak patříte k té jedné třetině národa, co raději v létě zamíří do míst důvěrně známých.

Dovolená na chatě

Více než jedna třetina z nás má možnost trávit volné chvíle na chalupách a přizpůsobuje tomu volný čas v průběhu víkendů a dovolených. Alespoň jeden týden si třicet procent rodin vyhradí pro pobyt v tuzemsku, situovaný do prostředí, které je jim blízké. Podle nedávno prováděných průzkumů dokonce více než polovina Čechů tráví dovolenou výhradně v Česku, přičemž důvodem nemusí být jen finance.
romantická chalupa
Týden nebo čtrnáct dnů v roce, kdy máme konečně možnost věnovat je pouze pro sebe v nám známém prostředí, aniž bychom byli zapojeni do pracovního procesu. Zpravidla se jedná o letní období s převládajícími vysokými teplotami vzduchu v průběhu dne. V posledních letech se pohybují vysoko nad hodnotou 25 stupňů Celsia, a jestliže zrovna narazíme na tropický týden, může se pobyt na chatě proměnit v nepříjemný zážitek, kdy se nám nechce dělat vůbec nic. Namísto relaxace čelíme vedru a těšíme se, až pomine.
krásná chatka

Klimatizované prostředí na chalupě není zbytečný luxus

Splitovou klimatizační jednotku na chatě užijete možná víc, než v bytě. Jestliže tu trávíte víkendy a dovolenou, je to v létě v poměru s pobytem ve městě více času. Někteří z nás to vyřeší přenosným zdrojem s hadicovým vývodem pro horký vzduch, výkonnější a hlavně tiché řešení je pevná klimatizace.
obývák ve srubu
Ceny těchto zařízení klesly za posledních dvacet let téměř o polovinu a dostupný je i servis a náhradní díly. Někdy se vyplatí i investice do tepelného čerpadla, které pracuje na podobném principu a místnost v chladných obdobích roku vytápí. Odpočinek v příjemně vyhřátých nebo vychlazených interiérech pak dostane úplně jiný rozměr, dovolená se konečně promění v toužebně očekávaný pohodový týden, kdy naberete sil, aniž byste je museli zbytečně vydávat.

Posted in Nezařazené