Barva letošního roku? Červená!

Muži jako hrdinní hasiči, ženy jako Pamela z Pobřežní hlídky. To je trend letošního roku a zejména letošního léta. Všechno to začalo nenápadnou výzvou jedné americké módní značky na Twitteru a Instagramu. Požadavek byl takový, aby čtenářky sdílely svoje fotky v červených plavkách alá Pamela. Odměnou za nejlepší fotografie byl voucher na nákup. Během několika hodin se nashromáždilo tisíce fotek, které se jako lavina šířily po sociálních sítích.
růžové bikiny
Proč zrovna červená? Je to jednoduché. Tahle barva sluší všem a vždy. U dámských plavek nezáleží na tom, zda jde o jednodílné nebo bikiny. Noste ty, které vyhovují Vám a věřte, že je nenosí jen Pamela v notoricky známém seriálu Bay Watch, ale i hvězdy jako např. Britney Speares a Rihanna. Ať už máte dlouhé nebo krátké vlasy, jste blondýnka nebo bruneta, u červené je to jedno. Červená je jako oheň a poutá pozornost každého.
A co červená kabelka nebo červené lodičky? Ať zkusíte jakoukoli kombinaci s červenou, vždy bude povedená. Červená ladí jak s bílou tak s černou. S tmavě modrou symbolizuje eleganci. Se žlutou zvedá náladu a ukazuje, že jste veselé povahy. Se zelenou pak navozuje Vánoční atmosféru.
Pro muže byla červená, snad kromě hasičů, dlouhou dobu tabu. Dnes jsou v oblibě červené kostkované košile v dřevorubeckém stylu, červená trika a dokonce i kalhoty, a to opět ze stejného důvodu. Červená ladí i mužům ke všemu a není důvod se jí obávat. V dávných dobách byla červená symbolem mužské udatnosti a symbolizovala krev protivníka.
posezení u rybníka
Nosili jí válečníci a udatní panovníci. Ukažte svoje sebevědomí a obohaťte si šatník červeným kouskem. Jedna vědecká studie dokonce prokázala, že muži, kteří nosí červenou, jsou pro ženy přitažlivější než ti, kteří ji nenosí. Toto poznání platí i naopak. Muže přitahují ženy v červené, protože tato barva symbolizuje dravost a nespoutanost. A to je opravdu velký důvod, proč zvolit červenou.