Z jakého materiálu se vyrábí špičkové trampolíny

Není trampolína jako trampolína, výrobců na trhu je několik desítek a vyznat se v tělocvičném nářadí, jestliže jej pořizujete poprvé, není snadný úkol. Především musíte dbát na spolehlivost a bezpečí své a svých blízkých.
malá holčička na trampolíně.jpg

Dopadová plocha

První, co vás při nákupu tohoto výrobku bude zajímat, je dopadová plocha. Měla by být dostatečně pružná, přitom pevná a odolná. Při pohybu nesmí dojít k odřeninám a spáleninám kůže nohou, dlaní a chodidel a k příliš hlubokému propadu při dopadu, zvláště u těžších osob. Kvalitní produkty mají tuto vrstvu vyrobenu z polypropylenu Mesh, odolného vůči UV záření, a výchozí surovina pochází obvykle ze Spojených států. Pozor tedy na podezřele levné plošiny se skákací rohoží s omezenou životností, pohyb na jejich povrchu je dokonce nebezpečný.

Ochranná síť

Druhý ze tří základních prvků, bez něhož se neobejdete, zejména tehdy, pohybují-li se na trampolíně malé děti. Základem jsou rukávce trubek z PVC, odolného vůči UV záření, většinou v zelené nebo v modré barvě. Samotná síťovina se vyrábí z polypropylenu. Při výběru dávejte pozor na vzhled celé konstrukce, neboť některé výrobky mají pouze vnitřní ochrannou síť bez krytu trubek. Síť by měla být uchycena minimálně v osmi bodech na trubkové konstrukci a chránit tělocvičné nářadí proti překlopení při nechtěném dopadu na okraj trampolíny.
gearmax trampolína.jpg

Kryt pružin

Kryty pružin jsou nepostradatelnou součástí každého výrobku, jde o pás mezikruží opět z PVC (polyvinylchloridu), odolávajícího účinkům UV záření a pevnostnímu zatížení při náhodném dopadu. Vrstva je zesílena vnitřní vrstvou textilní mřížky a v některých případech vypolstrována měkkou porézní molitanovou vložkou. Nejkvalitnější trampolíny mají tento kryt i ze spodní strany v původním složení PVC + textilní vrstva, levnější výrobky v rámci úspor omezují spodní část na obyčejný polyetylen, čímž se relativně snižuje životnost samotného krytu.

Posted in Nezařazené