Potřebné informace získáte s testerem vody

Velmi zásadní částí při vaší snaze pečovat o zahradní bazén je to, v jakém stavu se jeho voda nachází. Chemie, kterou do ní aplikujete a budete pravidelně používat ovšem není jediná, kterou ve skutečnosti potřebuje. Kapkový tester bazénové vody vám nejlépe napoví to, co všechno jí vlastně chybí, aby byl její stav dokonalý. Toto dodatkové příslušenství byste si proto měli zakoupit do vaší výbavy a pravidelně ho používat pro získání tolik klíčových informací.zahradní bazén.jpg

Seznamte se se zkratkou PHMG

Tato zkratka představuje v bazénové vodě výskyt desinfekčního činidla, které se využívá pro získaní lepšího stavu vaší vody, a to pomocí chemických přípravků. Na základě jeho koncentrace tedy lze zjistit, do jaké míry vaše chemie bude účinkovat a rovněž to, jestli není potřeba ji upravit přidáním důležité látky, kterou je například chlor.
Kapalný tester, který je kombinovaný a zjistí vám i hladinu pH, je nutné používat jednou týdně a v případě nutnosti upravit hladinu PHMG, aby se ve vaší vodě nacházely účinné látky k docílení jejího čistého vzhledu.

Bez optimální hladiny pH se problémům nevyhnete

K tomu, aby vaše chemie v bazénové vodě účinkovala na sto procent a bez toho, abyste ji museli vyměnit za jinou, vám postačí pouze pravidelné sledování jejího pH. Kapkový tester vám dá přesné informace o tom, zda není potřeba pH navýšit nebo naopak snížit.

ananas v bazénu.jpg

  • Pro jeho úpravu máte k dispozici mnoho přípravků, které jsou rovněž v kapalné podobě a účinkují okamžitě.

Nezanedbávejte péči o váš bazén tím způsobem, že bude lhostejní k tomu, jaké má vaše voda hodnoty. Pouze chemické přípravky v podobě tablet zpravidla nestačí k tomu, abyste se vyhnuli problémům se zakalenou a znehodnocenou vodou. Pořiďte si několik šikovných testerů, https://eshop.techneco.eu/Testery se kterými budete vždy o krok vpřed a nestane se vám, že vaši koupací sezónu strávíte jenom s údržbou bazénové vody.