Letní tábor v srdci Brd

Pokud chcete mít jistotu, že vyberete mezitábory 2021 ten správný letní tábor pro vaše dítko, pak vám můžeme s klidným srdcem doporučit Rekreační středisko „Sobeňák“ v srdci Brd. Nachází se na hranici Chráněné krajinné oblasti Brdy v blízkosti Rožmitálu pod Třemšínem – to pro vaši názornost, abyste si dokázali představit, kde se středisko nachází. Odjezd dětí bývá zpravidla z Prahy a z Příbrami. Areál si zamiluje každý, kdo je obdivovatelem naší krásné zelené přírody, protože trůní na prosluněné louce uprostřed lesa a je tedy obklopen vzrostlými stromy, kde protéká potůček a je tam situován také rybník.

lesní cesta

Pro dětské letní tábory je to poklad na ne Stříbrném jezeře, ale na Správném místě. Nemusíte mít obavy, že by vaše dítě strádalo ohledně stravy, protože stravování se dětem podává šestkrát denně a zajišťují ho vlastní kuchařky, které vaří a podávají naprosto chutnou a domácí stravu.

Do objektu se vmístí maximálně sto osmdesát lidí včetně personálu, takže se jedná o rodinný typ letního tábora. Děti jsou ubytované jak ve zděných budovách s příslušenstvím, tak starší děti – a ty to milují! – v jednotlivých chatkách. Mají tak pocit jakéhosi indiánského bydlení, protože jsou většinou zvyklé na život v paneláku nebo v bytovce a najednou jsou v samostatné dřevěné chatce jako by byli dospěláci! Chatky jsou nově rekonstruované, takže pobyt v nich je k naprosté spokojenosti dětí.

rybník loďka

V hlavní budově je k dispozici velká a prostorná jídelna, dostatečný počet nově zrekonstruovaných sociálních zařízení, učebny a rozlehlá zastřešená terasa s krbem, kterou lze využít v případě deštivého počasí. Jinak jsme s dětmi zpravidla stále venku na čerstvém vzduchu a dbáme na pravidelnou pohybovou aktivitu. Ale děti nemusíme do ničeho nutit, jsou naprosto šťastné, že jsou v přírodě, volné a prožívají stále nové a nové zážitky.