Jak na domácí kosmetiku

Příprava vlastních kosmetických výrobků je opravdu hračka a navíc je to legrace. Není to ani tak finančně náročné jak se může zdát. Není potřeba mnoho ingrediencí a vy si budete stoprocentně jistí v tom, co používáte.
Je nutné mít pouze pár věcí. Včelí vosk, tekutý olej, tuhý olej a vitamin E. Dále pak nádobí vhodné pro vodní lázeň a mističky pro hotovou pomádu. Vše se dá dnes sehnat velice snadno.
Včelí vosk se dá koupit buď jako plástev, nebo v granulích a je prakticky jedno, jakou formu zvolíte Vy. Co se týče tekutých olejů, opět záleží na Vašich preferencích. Můžete použít například ricinový, nebo mandlový, či olivový. To samé platí pro tuhé oleje, nebo másla. Vhodný je třeba kokosový, bambucké máslo atd.
byliny, levandule
Základ pro výrobu domácího balzámu tedy tvoří vždy třetina vosku, tekutého a tuhého oleje. Vše dohromady rozpustíme a přidáme pár kapek vitaminu E, který vyživuje a zároveň působí proti žluknutí.
Můžete si samozřejmě pořídit i nějaký esenciální olej, aby Váš výrobek příjemně voněl, nebo přidejte nasušené byliny jako heřmánek, nebo levanduli. Do směsi můžete přidat také med. Stačí v malém množství, ale pozor, aby nebyl šlehaný.
Pokud chcete barevnou pomádu, abyste ho mohla používat i jako součást make-upu, tak do směsi nastrouhejte trochu staré rtěnky, kterou už nepoužíváte a vše dohromady rozpusťte a promíchejte. Zkuste trochu experimentovat a smíchat víc barviček dohromady. Fantazií se zde meze opravdu nekladou.
rty, balzám
Vše dohromady tedy rozpustíme na vodní lázni, a jakmile máme pocit, že je produkt hotový, nalijeme do mističek a necháme ztuhnout. To trvá obvykle pár minut a pak je produkt připravený ke spotřebě. Snažte se však dokončit mističku co nejdřív, přece jenom zde nejsou obsaženy žádné konzervační látky.
Pokud balzámu náhodou vyrobíte víc, než potřebujete, podarujte své blízké. Originální, kvalitní a ručně dělaný dárek jim zajisté udělá radost.