Trampolína a plavání – ideální sporty na hubnutí

Obézních lidí ve světě přibývá a kdo má ideální postavu, obvykle si neuvědomuje, že patří do té méně početné kategorie šťastlivců, co se nemusí za svou postavu stydět, a co nemusí řešit celou řadu zdravotních problémů a handicapů. Nejde ani tak o to, že se nevejdete do kalhot, a že musíte častěji obnovovat šatník a přizpůsobovat se vy svým oděvům, namísto aby to bylo naopak, problém je hlavně v tom zdravotním aspektu. Čím větší je totiž obvod pasu, tím vyšší pravděpodobnost nějakého rychlého kolapsu v podobě embolie (mrtvice) mozkové či srdeční, a mnohdy i s fatálními následky. Každý obézní člověk by si měl tuto skutečnost uvědomit a hlavně se snažit o zásadní změnu životosprávy a o vhodný a přiměřený a především pravidelný pohyb.

jumping park

Běhání vs skákání

Většina těch, co se již rozhodla se sebou něco dělat, plánuje, jak obuje tenisky a vyrazí do terénu. Bohužel má mnoho lidí zafixovánu představu, že běh je ideální sport na hubnutí, což je pravda jen zčásti. Musíte totiž vydat spoustu sil a co je horší, všechna kila navíc odnesou vaše klouby – každý dopad na chodidlo, které v tu chvíli musí tlumit váhu mnohdy i přes metrák, je obrovskou zátěží na jeho klenbu, na jeho drobné kůstky a také na kolena, kyčle a kotníky. Kloubní pouzdra nejsou stavěna na takový extrém, a jak to asi může skončit, si jistě domyslíte.

trampolína s ochrannou sítí

Ideální je trampolína a plavecký bazén – pokud chcete zdravě hubnout, dopřejte si tyto dva sporty, které provozujte pravidelně a střídejte je mezi sebou. Budete docela překvapeni výsledky ve snížení hmotnosti a zároveň v psychické pohodě. Dva dny v týdnu si jděte zaplavat a dva dny skákejte doma na trampolíně https://www.goodjump.cz/trampoliny-s-ochrannou-siti. Měkká podložka zbrzdí ten největší hmotnostní náraz, vydržíte cvičit déle, zároveň se uvolní endorfiny a co víc si přát, než pohodu při cvičení s vědomím, že jdou kila dolů. Vyzujte se z bot, tím posílíte i klenbu chodidel a za pár týdnů zjistíte, že vlastně tenisky na běhání po parku vůbec nepotřebujete.