Péče o pleť krok za korkem

Všechny nacvičené kroky z internetu nebo televize sice můžou být krokem k lepšímu, ale pokud svou pleť neznáte dobře, mohou mít někdy přesně opačný efekt. Každá žena je jedinečná a stejně tak i její pleť. Některé pleti chybí hydratace, jiná potřebuje šetrnější péči a poslední se zase zbavit přebytečného mazu. V první řadě je tedy zapotřebí svou pleť dobře znát a objevit péči, která jí skutečně vyhovuje. Společně s těmi správnými přípravky pak může vytvořit dokonalý rituál, který pleť ošetří a dodá jí hydrataci, výživu a ochranu. Pokud si tedy z jakéhokoliv důvodu nejste úplně jisté, co vaší pleti chybí, pomůže diagnostika pleti v každém lepším kosmetickém studiu.

rozšířené póry

Pojďme si alespoň v rychlosti shrnout nejdůležitější zásady správné péče o pleť, se kterými určitě nic nezkazíte:

  • Pleť potřebuje každodenní dávku čištění, hydratace a ochrany. Bez těchto tří hlavních složek nebude nikdy vypadat dobře! Navíc jiná péče je vhodná na ráno a večer.
  • Pleť obsahuje důležité přírodní oleje, které jí chrání a vyživují. Je tedy nesmírně důležité, jí čistit velmi jemně a nepoužívat hrubé přípravky, které by mohly její přirozenou ochrannou bariéru poničit. Pokožka v oblasti obličeje, krku a dekoltu bývá tenčí než na zbytku těla, je tedy citlivější.
  • Sluneční paprsky dávají pleti pořádně zabrat a to přitom může být třeba i zataženo. Pokud tedy máte rádi na své pleti dotek slunečních paprsků, používejte vždy krém s ochranným faktorem nebo sáhněte po samoopalovacích krémech.

technika líčení

V letních měsících chceme svou pleť zatěžovat jen minimem make-upu. Korektor, balzám na rty, trochu upravit obočí a můžeme vyrazit. Pokud chcete ještě o poznání pozvednout svou krásu, poohlédněte se po různých sérech na podporu růstu řas a obočí. Dobře funguje i ricinový olej, který najdete v každé drogerii a pravidelným používáním dokáže s řasami nebo obočím skutečný zázrak.