Nokie 3310 je zpět !

Jistě mnoho z nás si stále pamatuje legendární Nokii 3310. Kdysi jeden z nejlepších telefonů, kterému se dnes dostává pozornosti pouze na vtipných obrázcích na sociálních sítích, kde si většinou mladší lidé dělají legraci z nerozbitnosti klasického mobilního telefonu oproti dnešním smartphonům, které pomalu nevydrží ani lehký pád na koberec. V takovém případě musíme ihned investovat do opravy popřípadě koupě nového telefonu. S Nokií 3310 tohle opravdu nebyl problém, kterým by se někdo zaobíral z jakéhokoliv důvodu. Proto nalezneme na sociálních sítích spoustu vtipných obrázků a přirovnání jež například přirovnávají starý model k nerozbitné cihle, která v případě, že vám spadne na zem se nerozbije, ale rozbije podlahu. Nebo opravdu zajímavá je fotomontáž na které členové zásahové jednotky používají na násilné otevření dveří místo klasického beranidla zvětšeninu právě zmiňované Nokie 3310. Navíc nedávno mi jeden říkal jak si jeho děti hrají s telefonem ve vaně a telefon je stále funkční.
logo Nokia na budově
Taková kvalita telefonu a hlavně výdrž baterie je v dnešní době něco co se podobá fantazii nebo vzdálené budoucnosti.Nokie jako Finský výrobce telefonů je již téměř zapomenut a aby mohl konkurovat přílivu nových Iphonů, smartphonů s androidem a dalších technicky bravůrně zvládnutých kousků, musel přijít s něčím opravdu legendárním. Mám tím na mysli staronovou Nokii 3310, která byla poprvé představena letos během Mobile World Congress 2017. Tato konference byla jako každý rok pořádána v hlavním městě Katalánska – v Barceloně. Zvykem bývalo představení nových modelů Samsung, ale tenhle rok nás čekalo opravdu něco speciálního.
budova firmy Nokia
Legendární nokii 3310 v nové reedici se dá již zakoupit ve většině internetových obchodů nabízejících mobilní telefony, smartphony a jiné. K dostání je za báječných 1600 korun, cena se ovšem může lišit dle daného výrobce.

Posted in Nezařazené