Můžete si dovolit ručit nemovitostí?

Ručení nemovitostí – to je pro mnohé lidi velké téma. A to především pokud jde o nebankovní hypotéky, právě pro ně je totiž ručení nemovitostí zcela typické.

V bance narazíte na takovou záruku jen v případě, když si sjednáte americkou půjčku, v nebankovní společnosti je to nezbytná a nevyhnutelná záruka u každého druhu úvěru, který zde zvolíte.

money-950995_640

Někoho může ručení nemovitým majetkem budit ze spaní, a ten se jistě pro takový typ půjčky nerozhodne, ale je dobré vědět, že právě díky této záruce je získání nebankovního úvěru tak snadné a pohodlné. Když dáte poskytovateli úvěrů jistotu, že o peníze, které do vás vloží, v žádném případě nepřijde, a to ani v krizi, pak do vás rád investuje. A bude do vás investovat i za podmínek, které nejsou nijak náročné a dokáže je splnit i průměrný občan s průměrným platem.

mince

Tedy každý, kdo prokáže, že svůj dluh bude schopný splácet – a to proto, že k tomu má pádné důvody, tedy dostatečné příjmy a rozumné výdaje. Ani nebankovní půjčka vás totiž nezbaví povinnosti prokázat slušnou bonitu, tato povinnost je dána zákonem. A je to dobře, protože žadatele chrání před tím, aby se vlastními unáhlenými činy případně nedostali do problémů.

Ovšem když je vaše bonita rozumná, a ručení máte jisté, není nad čím váhat, můžete si půjčit tolik peněz, kolik vám hodnota vámi zvolené nemovitosti dovolí. Úvěr můžete čerpat až do výše sedmdesáti procent hodnoty vybrané nemovitosti, což může být opravdu hodně, anebo také málo.

Zvolit můžete jakýkoli majetek – zahradu, zahradní chatku anebo velkou chalupu po babičce, byt, i družstevní byt, dům, anebo třeba areál vaší firmy. Všechno má svou hodnotu, kterou můžete nyní snadno proměnit na peníze.

Ovšem pozor, půjčte si vždy jen tolik, kolik je nezbytně potřeba a mějte na paměti, že každý dluh je nutné splatit, a to navíc i s úroky!