Když se z koníčku stane vlastní podnikání

Ať už patříte mezi profesionální automechaniky nebo se věnujete opravě automobilů ve volných chvílích, možná je ten správný čas začít uvažovat o vlastním autoservisu. Jenže co takové podnikání vůbec obnáší a co je zapotřebí ze zákona plnit? To vše a mnohem více vám poradíme v následujícím článku.

malý autoservis

Zákonem stanovené podmínky na provozovnu

Toužíte po vlastní provozovně, ale nevíte, jak k ní přistupuje zákon? Ze všeho nejdříve je zapotřebí najít odpovídající prostory, které byly v minulosti za podobným účelem zkolaudovány. Ty by měly být v dostatečné vzdálenosti od obytných a administrativních budov. Určitě by případné spory hned v začátcích podnikání příliš neprospěly. Navíc musí plnit předepsané bezpečnostní, technické a hygienické normy. Za provozovnu musí odpovídat odpovědná osoba a také musí být odpovídajícím způsobem označena.

oprava karosérie

A jak je tomu v případě vybavení?

To už naštěstí legislativa nijak neupravuje, je tedy čistě na rozhodnutí a finančních možnostech provozovatele či majitele autoservisu. Základní vybavení asi ani není zapotřebí nijak dlouze představovat, pokud máte se servisem automobilů alespoň nějakou zkušenost, jistě ve vašem repertoáru nesmí chybět hydraulické zvedáky, vyvažovačky, náhradní díly, ruční nářadí nebo třeba stavitelný výstružník i-nastroje.cz. Konkurence nikdy nespí, je proto nesmírně důležité své služby neustále zdokonalovat. K tomu je zapotřebí to správné vybavení, které pomůže nejenom zdokonalit poskytované služby, ale i výrazně ulehčit práci.

Životní prostředí na prvním místě

Slovo ekologie a životní prostředí je v posledních letech velmi omílané téma v mnoha odvětvích, jinak tomu není samozřejmě ani v případě automobilového promyslu. Snažte se tedy autoservis vybavit právě s ohledem na tuto skutečnost. Věřte, že zákazníci vám budou za toto vstřícné gesto neskutečně vděční.