Kapající voda

Takže si představte, že je venku zima, samec, jak se říká lidově a vy si pustíte topení a jdete spát. Nespíte dobře, Něco vás ruší. Kap, kap, kap. Co to sakra může být? Přemýšlíte a hned vás to napadne. To je voda, ale přece by to sem nešlo slyšet až z kuchyně? Nebo ano?

Práce instalatéra

Nyní jsou dvě varianty. Jedna je ta, že ihned vstanete a jde to zjistit, druhá je ta, že se otočíte na druhý bok a spíte dále. Pokud to jde.

V obou případech však s příčinou nic neuděláte. V danou chvíli a okamžik musíte jen konstatovat, že se s tím ale něco udělat musí.

Není to sice žádná katastrofa, ovšem přece jen to nelze nechat jen tak. Což o to, kohoutek byste si možná troufli opravit, ale u radiátorů už to sám nedáte. Protože to bylo ono noční kap, kap, kap. A zde již musí zakročit muž nad jiné fundovaný. A kdo vyřeší kapající vodu? No přece instalatér Praha.

Kuchař vám zde moc platný nebude, knihař tím méně. Takže se prostě musí někde sehnat ten instalatér.

Za doby tvrdé totality, pokud jste neměli známé, nebo nedali úplatek, to byla trošku potíž. V pondělí jste objednali, byl přislíben již na únor, a přišel v dubnu. Ne, nic neopravil, jen se podíval jak to kape a odkráčel, směrem k nejbližší hospodě. Na opravu přišel až pak, většinou začátkem srpna.

Nu, v dnešní době to již snad takový problém není. U výše v odkazu zmíněné firmy bude u vás instalatér nejvýše do druhého dne, i když pokud by bylo více práce najednou…

Rozhodně však nebudete čekat tak dlouho, jako za moci slavných komunistů. Tyto časy jsou již pryč a nyní se firma musí postarat o to, aby odvedla práci rychle a levně. Jinak by to mohla také v poklidu zabalit.

Výměna trubky

Nuže, pod topení strčte misku na vodu, a rychle si tam zavolejte. Na firmě si zapíší vaši adresu a instalatér v nejbližší možné době zamíří přímo k vám. A opravu samotnou také ihned provede.